A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Затурцівська громада
Волинська область, Локачинський район

Про затвердження Програми розвитку галузі агропромислового комплексу Затурцівської сільської ради на 2018-2020 роки

Дата: 02.10.2018 15:36
Кількість переглядів: 278

УКРАЇНА

ЗАТУРЦІВСЬКА  СІЛЬСЬКА РАДА

ЛОКАЧИНСЬКОГО РАЙОНУ  ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьоме скликання

РІШЕННЯ

 

 Від 02 березня 2018 року  № 19/2  

 

Про затвердження Програми

розвитку галузі агропромислового комплексу

Затурцівської сільської ради на 2018-2020 роки

 

 

 

         Керуючись ст..26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія сільської ради

ВИРІШИЛА:

  1. Затвердити Програму  розвитку галузі агропромислового комплексу

Затурцівської сільської ради на 2018-2020 роки

  1. Контроль за виконанням даної програми покласти на постійну комісію з питань земельних відносин охорони навколишнього середовища, законності та правопорядку.

 

 

 

 

 

Сільський голова                                                                 В.А.Патійчук

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення сільської ради
від 02.03.2018 р. № 19/2

ПРОГРАМА

РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ ЗАТУРЦІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ НА 2018-2020 РОКИ

ПАСПОРТ

Комплексної програми розвитку галузі агропромислового комплексу
Затурцівської сільської ради на 2018-2020 роки 

1.

Ініціатор розроблення програми

Виконавчий комітет Затурцівської сільської ради

2.

Розробник програми

Виконавчий комітет Затурцівської сільської ради

3.

Відповідальний виконавець програми

Виконавчий комітет Затурцівської сільської ради

4.

Учасники програми

Затурцівська сільська рада, сільськогосподарські товаровиробники, фермерські господарства, власники особистих селянських господарств

5.

Термін реалізації програми

2018-2020 роки

6.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми

Сільський бюджет Затурцівської сільської ради

Програма розвитку галузі Затурцівської сільської ради на 2018-2020 роки (надалі – Програма) спрямована на реалізацію фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників, фермерських господарств та особистих селянських господарств. 

АНАЛІЗ СТАНУ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ В ЗАТУРЦІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ ТА ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ВИРІШЕННЯ

I. Аналіз стану розвитку агропромислового комплексу

Аграрний сектор (сільське господарство, харчова і переробна промисловість) забезпечує продовольчу безпеку та продовольчу незалежність країни. Агропромисловий комплекс в Затурцівській сільській раді працює над реалізацією основних положень державної аграрної політики, спрямованої на забезпечення продовольчої безпеки, утвердження конкурентоспроможної продукції на ринку сільськогосподарської продукції.

Зусилля працівників агропромислового комплексу Затурцівської  ОТГ спрямовані на виконання завдань, визначених Програмою галузі агропромислового комплексу Затурцівської сільської ради на 2018 – 2020 роки.

Сільське господарство сприяє розвитку інших галузей, які поставляють засоби виробництва та споживають продукцію сільського господарства як сировину, а також надають транспортні, торговельні та інші послуги.

Сільськогосподарська діяльність провадиться майже на всій території Затурцівської сільської ради. Найгострішими проблемами на селі є відсутність мотивації до праці, трудова міграція, безробіття, занепад соціальної інфраструктури.           

Стан розвитку тваринництва

Затурцівська сільська рада спеціалізується на розвитку м’ясо-молочного скотарства.

Селекційно-племінна  робота  спрямована на поліпшення генетичної якості тварин шляхом ефективного використання в селекційному процесі найцінніших світових генетичних ресурсів для створення високопродуктивного поголів’я сільськогосподарських тварин.

Розширюється мережа пунктів штучного осіменіння маточного поголів’я ВРХ та надаються сервісні послуги в усіх категоріях господарств.

         Для штучного осіменіння маточного поголів’я використовується спермопродукція бугаїв-плідників вітчизняної та зарубіжної селекції, оцінених за якістю нащадків, які записані у каталог та допущені до використання, з племінною цінністю Сі + 500 і більше.

Щорічно племінною службою проводиться закріплення бугаїв-плідників за кожним сільгосппідприємством та за сільськими радами.

Молочне скотарство

В агроформуваннях усіх форм власності утримується велика рогата худоба молочного напряму продуктивності.

В Локачинському  районі ряд економічно-активних сільськогосподарських підприємств вкладаючи власні та кредитні ресурси здійснюють реконструкцію та модернізацію тваринницьких ферм. Суттєво заохочує інвестиції в реконструкцію ферм та комплексів програма здешевлення вартості понесених витрат, що фінансується з державного бюджету (до 50 відсотків вартості). У зв’язку з цим, пріоритетним завданням розвитку молочного скотарства в Затурцівській  ОТГ є реконструкція та будівництво молочних ферм, облаштування міні доїльних залів та молокопроводів у невеликих фермерських господарствах та селянських (родинних) фермах. 

М’ясне скотарство

В Затурцівській  ОТГ  розкривається перспектива нарощування виробництва яловичини – м'яса багатого високоякісним білком, залізом і вітамінами групи В. М’ясне скотарство найбільш розвинуте там, де є достатня кількість природних пасовищ, що дає можливість випасати м’ясну худобу з ранньої весни до пізньої осені і одержувати яловичину з мінімальними затратами кормів, людського ресурсу та енергоносіїв.

Однак у порівнянні з попередніми роками прослідковується скорочення поголів’я свиней в усіх категоріях господарств.

Свинарство

Галузь свинарства забезпечує населення цінними продуктами харчування і наразі залишається однією з найперспективніших і економічно привабливих в аграрному бізнесі. Це сприяє залученню інвестицій в реконструкцію свиноферм, модернізацію обладнання для виробництва свинини.

Племінна база представлена 3 племінними репродукторами з розведення свиней  великої білої породи. 

Птахівництво

На даний час майже 48,0 відсотків виробництва м’яса в усіх категоріях господарств становить м’ясо птиці.

Для забезпечення рентабельного ведення птахівництва буде проводитися модернізація та будівництво нових комплексів, впроваджуватися у виробництво високопродуктивні кроси і породи  птиці, як шляхом завезення із-за кордону перспективних  високопродуктивних кросів, так і використання вітчизняних конкурентоспроможних порід птиці. 

Бджільництво

Бджільництво Затурцівської сільської ради реалізує запилювально-медовий напрям діяльності. Щорічне виробництво меду на пасіках усіх категорій господарств району складає  10-12 тонн.

Пасіки медово-товарного напрямку створюються і утримуються на території Затурцівської сільської ради з достатньо багатою медоносною рослинністю. Бджолозапилення сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур на 30-50 відсотків і навіть більше, залежно від виду рослин та умов запилення. Крім того, підвищується якість плодів та насіння, збільшується їхня натуральна вага.           

Рибництво

На території Затурцівської сільської ради нараховується декілька водних об’єктів загальною площею 175,4 га. З метою забезпечення населення рибою з місцевих водойм та ефективного їх використання  необхідно здійснювати передачу водних об’єктів в оренду на конкурентних засадах.

Стан розвитку галузі землеробства

Основними напрямками галузі рослинництва є виробництво зернових та зернобобових культур, сої, ріпаку, кукурудзи, картоплі та овочів. 

Зерновиробництво

В Затурцівській сільській раді зернове господарство було і залишається найпотужнішою складовою галузі рослинництва.

Система ведення зернового господарства та його технології ґрунтуються на зменшенні енергоємних витрат, більш інтенсивному використанні біологічного азоту, впровадженні біотехнологій, застосуванні рідких комплексних водорозчинних добрив для позакореневого підживлення рослин.

Передбачається активізація роботи щодо корінного підвищення ґрунтів, впровадження нових сортів і гібридів, застосування інтенсивних енергоощадних технологій вирощування сільськогосподарських культур, проведення комплексних робіт щодо захисту рослин від шкідників, хвороб та бур’янів.

Першочергові завдання будуть спрямовані на подолання негативних кризових явищ і створення сприятливих умов для розвитку зерновиробництва та стабілізації агропромислового виробництва району.

Чільне місце в зерновому господарстві займає виробництво зерна озимої пшениці.

У землеробстві найважливішим завданням є збільшення виробництва зерна, підвищення сталості зернового господарства на основі вдосконалення структури посівних площ, впровадження нових високоврожайних сортів і гібридів.

Картоплярство

Україна входить у четвірку провідних країн світу по посадці картоплі, а по виробництву на душу населення (130 кг) займає лідируючі позиції у світі.

До Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу на  2018 рік внесено Волинську державну сільськогосподарську дослідну станцію Інституту Західного Полісся Національної Академії Аграрних Наук України (смт. Рокині, Луцького району), яка реалізовує насіння картоплі високих репродукцій.

Виробництво картоплі зосереджене у особистих селянських господарствах та фермерських господарствах, де розміщено більше 95 відсотків площ цієї культури.

Овочівництво

Овочі – це джерело вітамінів, мікро- і макроелементів, які необхідні людському організму. В районі вирощують близько сорока видів різних овочевих культур. Найбільше значення мають: капуста, помідори, огірки, морква, буряк, цибуля.

За медичними нормами щорічне споживання овочів повинно становити 134 кг на людину.

В Затурцівській сільській раді виробництвом овочів займаються як в сільськогосподарських підприємствах, так і в господарствах населення. При цьому в умовах переходу до ринкової економіки виник досить великий перерозподіл площ посівів і валових зборів овочів між сільськогосподарськими підприємствами та населенням. Частка господарств населення у виробництві овочів складає понад 95 відсотків.

Перспективою для овочівництва є розширення вирощування овочів закритого ґрунту, запровадження крапельного поливу та будівництво овочесховищ.

 Садівництво та ягідництво

В Затурцівській сільській раді по всіх категоріях господарств є в наявності плодоягідні насадження. З них значні площі плодоягідних культур вирощуються в особистих селянських господарствах.

Охорона родючості ґрунтів

Для ефективного ведення сільськогосподарського виробництва в сучасних умовах власникам та землекористувачам земельних ділянок, перш за все необхідно мати вичерпну агроекологічну інформацію про стан родючості ґрунтів кожного поля, ділянки, яка використовується в господарстві.

Заходами програми передбачено проведення вапнування кислих ґрунтів.

Необхідною умовою для забезпечення охорони родючості ґрунтів та ефективного ведення господарської діяльності є раціональне використання ґрунтових ресурсів, створення сприятливого екологічного середовища, покращення і підвищення ерозійної стійкості природних ландшафтів. Для збереження та подальшого відтворення родючості ґрунтів необхідно нарощувати об’єми застосування органічних добрив (гній ВРХ, побічна рослинна продукція, сидерати та інші види нових, концентрованих органічних добрив). Внесення мінеральних добрив необхідно здійснювати за результатами агрохімічного обстеження та розрахунків на запланований врожай.

Проте, зміни у структурі сільськогосподарського виробництва, поява нових технологічних та виснажливих сортів рослин, сприятливі за погодними умовами зміни клімату посилюють деградаційні процеси у ґрунтах.

З метою підтримки заходів, спрямованих на зменшення негативного впливу власникам та землекористувачам необхідно здійснювати заходи з агрохімічного обстеження ґрунтів.

Заходами програми передбачено корінне покращення сіяних та природних пасовищ на малопродуктивних землях, господарське використання яких є екологічно та економічно неефективним, боротьбу із борщівником Сосновського методами багаторазового скошування і обприскуванням хімічними засобами. 

Стан розвитку інфраструктури аграрного ринку

Інфраструктура аграрного ринку Затурцівської сільської ради представлена сільськогосподарськими кооперативами, фірмовими магазинами, оптово-роздрібними ринками

З метою круглорічного забезпечення постачання на ринки та роздрібні мережі сільськогосподарської продукції високої якості проводиться робота щодо підтримки будівництва мережі зерно-, овоче- та фруктосховищ.

Створення обслуговуючих кооперативів дасть змогу захистити інтереси дрібних сільськогосподарських товаровиробників шляхом вирішення питань переробки і збуту сільськогосподарської продукції, постачання мінеральних добрив, насіння, сільгосптехніки, технічного обслуговування тощо. Об’єднанню сільгоспвиробників у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об'єднання сприяє Закон України 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», яким сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи віднесені до неприбуткових організацій. Це дасть змогу розширити фінансування їх створення та діяльності в різних джерел, в тому числі за рахунок проектів транскордонного співробітництва.

Розвиток особистих селянських господарств

Особисті селянські господарства (далі – ОСГ) займають провідні позиції з виробництва сільськогосподарської продукції й залишаються основним джерелом доходів сільського населення. В основному це господарства сімейного типу, що виробляють, споживають та реалізують сільськогосподарську продукцію.

У користуванні ОСГ, яких в Затурцівській сільській раді  знаходиться 10593,00 гектарів землі сільськогосподарського призначення (в тому числі ріллі).

З обласного бюджету із 2011 року проводиться робота щодо підтримки особистих селянських господарств, де утримується 3 і більше корів, так званих сімейних (родинних) ферм.

(на 1 січня 2018 року)

 

Кількість господарств

Поголів'я корів

 всього, голів

Особисті селянські господарства – всього

1476

643

 

ОСГ роблять вагомий внесок у виробництво зернових, цукрових буряків, картоплі та овочів. Не менш вагомий внесок одноосібних господарств у тваринницьку галузь, зокрема, у виробництві м’яса, молока, яєць, тощо.

Технічна оснащеність ОСГ району є недостатньою. Першочерговим завдання є забезпечення ОСГ високоякісним насіннєвим матеріалом, розширення випуску засобів малої механізації, створення сприятливих умов для реалізації вирощеної та виробленої продукції.

Для покращення технічного оснащення господарств населення доцільним є  здешевлення кредитів на придбання тракторів та причіпного інвентаря ОСГ, стимулювання нарощування поголів’я та утримання ВРХ.

II. Проблеми, на розв’язання яких спрямована програма Затурцівської сільської ради на 2018-2020 роки

В агропромисловому комплексі залишаються проблеми, які потребують посиленої уваги та вирішення у 2018-2020 роках:

- низька якість сільськогосподарської продукції, її не конкурентоспроможність на зовнішніх ринках, не адаптованість до європейських вимог;

- проблеми збуту сільськогосподарської продукції;

- низький рівень селекційно-племінної роботи;

- недостатня мотивація до кооперації та укрупнення дрібних сільськогосподарських товаровиробників, низький рівень матеріально-технічного забезпечення СОК, відсутність лідерів для їх створення;

- низький рівень матеріально-технічної бази окремих сільськогосподарських підприємств, застосування застарілих технологій сільськогосподарського виробництва;


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь