Як розділити спадок між спадкоємцями?

Дата: 05.10.2018 13:36

Чудово, коли у людини велика родина. Щоправда, чим більше родичів, тим більше питань виникає при оформленні спадщини після померлого. А уявіть, якщо відносини між членами сім'ї натягнуті, і кожен хоче відірвати шматочок побільше.

Нерідко буває ситуація, коли після померлого залишається декілька видів майна, і спадкоємцям зручно розділити спадок. Наприклад, один син хоче оформити спадщину на квартиру, другий на будинок, донька на машину і гараж, а дружина на вклади в банках.

Якщо померлий склав заповіт за життя, і розділив між своїми родичами майно, тоді спадкоємцям видаються свідоцтва про право на спадщину за заповітом кожному на те майно, яке було йому заповідано. Але, що ж робити, якщо померлий не склав заповіт? Згідно із ст.1223 Цивільного Кодексу України, у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від нього спадкоємцями за заповітом, а також у разі, коли частина спадкового майна залишається заповіданою, право на спадщину за законом одержують особи, визначені законом. До першого ступеня споріднення відносяться діти, подружжя, батьки померлого, саме ці особи успадковують майно в першу чергу і заміщають всіх інших спадкоємців (племінників, бабусь, сестер, братів тощо). Згідно із законом усі спадкоємці першої черги мають право оформити спадщину в рівних частках. Якщо спадкоємців декілька і кржен із них спадок прийняв, то володіння, користування і розпорядження майном вони здійснюють за згодою усіх учасників спільної власності.