A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Затурцівська громада
Волинська область, Локачинський район

Довідка про відсутність заборгованості – нова форма та новий порядок її надання

Дата: 23.10.2018 10:32
Кількість переглядів: 262

Довідка про відсутність заборгованості – нова форма та новий порядок її надання

 

Мінфін затвердив новий Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Також оновлено форму самої довідки та заяви на її отримання

Мінфін наказом від 03.09.2018 р. №733 затвердив:

  1. нову форму Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі - Довідка);
  2. нову Заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;
  3. Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів,  контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Наказ набере чинності з дня набрання чинності Законом «Про електронні довірчі послуги» (тобто 7 листопада 2018 року), але не раніше дня його офіційного опублікування. Станом на 12.10.2018 р. офіційно не опубліковано.

Як отримати таку довідку?

Для отримання Довідки платник має подати заяву згідно з формою додатку 2 Порядку в один із таких способів:

  • у паперовій формі - до ДПІ за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо Заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - уповноважений орган);
  • в електронній формі - на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету з дотриманням вимог Законів "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги".

Заява складається з обов'язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб'єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником.

Яка вартість довідки?

Довідка надається платнику безоплатно у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у Заяві.

Довідку у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого було подано Заяву, а в електронній формі - у приватній частині Електронного кабінету.

Термін надання довідки

Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом п'яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви органом, до якого її було подано.

Перевірка наявності/відсутності у платника заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, здійснюється за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів на дату формування Довідки з урахуванням наявності/відсутності податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або іншої заборгованості за основним та неосновними місцями обліку платника.

За відсутності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу та/або недоїмки зі сплати ЄСВ, та/або іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, уповноважений орган формує довідку.

Строк дії довідки

Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування. У довідці обов'язково зазначається термін її дії.

Коли можуть відмовити у наданні довідки?

За наявності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, платнику готується лист (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо надання Довідки.

Лист вручається особисто платнику (його законному чи уповноваженому представникові) або надсилається платнику у порядку, встановленому статтею 42 ПКУ.

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь