Нові правила оформлення субсидії на житлово-комунальні послуги

Дата: 27.11.2018 12:12

Нові правила оформлення субсидії на житлово-комунальні послуги

Для оформлення субсидії на житлово-комунальні послуги необхідно звернутись до органів соціального захисту населення, які знаходять за вашим місцем проживання з відповідною заявою на субсидію, а також декларацією доходів і витрат сім’ї. Бланки цих документів затверджені Міністерством соціальної політики України.

Звертатись до даних органів можна самостійно, або рекомендованим листом, або заповнивши електронну форму на сайті https://subsidii.mlsp.gov.ua/ (примітка:необхідно мати цифровий підпис для оформлення субсидії онлайн).

Житлово-комунальна субсидія може бути оформлена тільки на одного члена сім’ї.На нього ж відкриваються і особові рахунки, щоб здійснювати оплату за комунальні послуги. Цей член сім’ї обов’язково повинен бути зареєстрований на житловій площі. А від інших потрібно лише згода для обробки персональних даних.

Якщо виникла ситуація, коли є зареєстровані, але не проживаючі члени сім’ї, то також потрібно звернутися з новою заявою-декларацією.

Рішення про призначення (непризначення) субсидії повинно прийматися протягом десяти днів після подання заяви та отримання усіх необхідних відомостей на запит від інших організацій, органів влади та суб’єктів господарювання.

З 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення становить 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 м2 площі.

Через нові правила нарахування житлово-комунальних компенсацій в 2018-2019 році, право на отримання субсидії втратили наступні категорії громадян:

• орендодавці, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду;
  • особи, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;
  • володарі автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше 5 років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами;
  • особи, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали спадщину або іншим законним спосіб набули право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб;
  • боржники з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума двомісячної заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • власники житлових приміщень з великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку — 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї;
  • особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні. Таким громадянам органи УПтаСЗН автоматично зараховують в дохід три прожиткові мінімуми, що істотно знижує ймовірність нарахування субсидії.