A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Затурцівська громада
Волинська область, Локачинський район

Чия земля під господарським двором?

Дата: 03.12.2018 14:02
Кількість переглядів: 14

Чия земля під господарським двором?

 

Коли наш колгосп припинив свою діяльність, спецтехніка і будівлі були розпайовані, а потім майнові паї викуплені в селян. А кому належить господарський двір площею 10 га? Спочатку райдержадміністрація, а тепер регіональне агентство земресурсів роздають її під садівничі товариства та селянські господарства невідомим нам особам. Ми, колишні працівники колгоспу, вважаємо, що ця земля має бути розпайована між нами. А як має бути за законом?

Іван Гнідий, Хмельницька обл.

Паювання майна членів КСП відбувається згідно із ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство» (№ 2114-XII від 14.02.1992, із наступними змінами та доповненнями).

Щодо землі, то в цьому законі, а точніше в ч.1 ст.10, зазначено, що земля під майном не завжди є власністю КСП. Вона могла бути надана в постійне чи тимчасове користування, у тому числі на умовах оренди. Зрозуміло, що в цих випадках, вона не підпадає під паювання.

Якщо хтось із членів КСП бажає вийти з його складу й створити фермерське господарство, то, відповідно до ч.4 ст.10 вказаного закону, місцева влада має надати йому земельну ділянку із земель запасу, а в разі їхньої відсутності – із земель КСП, що придатні для сільськогосподарського виробництва.

Відповідно до положень Цивільного кодексу України (ст.377) право власності (користування) на земельні ділянки під господарськими будівлями, які паювалися, мали переходити до власників майнових паїв. Однак це не стосується земель загального користування (внутрішньогосподарських шляхів, полезахисних лісосмуг та інших ґрунтозахисних насаджень, гідротехнічних споруд тощо). А також внутрішньогосподарських земельних ділянок, до яких належить господарський двір (ч.5 ст.10 ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство»).

Залежно від місцезнаходження таких земельних ділянок – у межах чи за межами населеного пункту – розпорядження ними здійснюється або місцевими радами, або органами Держгеокадастру (раніше Держземагентство).

Таким чином, земельна ділянка під господарським двором не може бути розпайована між членами КСП.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

gromada.org.ua

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь