Чи можна вдома зберігати самогонний апарат і гнати горілку в себе на подвір’ї?

Дата: 03.12.2018 14:05

Чи можна вдома зберігати самогонний апарат і гнати горілку в себе на подвір’ї?

Якщо я це роблю для власних потреб, чи є норма кількості зберігання? Та чи може дільничний інспектор приходити з обшуком і конфісковувати спиртне, брагу, холодник й інші устаткування.

У той час, коли в багатьох країнах світу людям не заборонено виготовляти власні спиртні напої, у тому числі й самогон, за умови, що це виключно для своїх особистих потреб, то в Україні, все, що зв’язано із самогоноварінням, вважається незаконним.

Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність як за виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення, так і за придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього виробництва.

Незважаючи на те, що розміри штрафів відносно низькі, все ж такі діяння є протиправними на території України і за їхнє вчинення настає адміністративна відповідальність.

Зокрема, за виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення накладається штраф у розмірі від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це передбачено статтею 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо людина купує самогон, то теж несе відповідальність перед законом. Накладається штраф від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що передбачено статтею 177 КУпАП.

Варто зазначити, що міцними вважаються напої від 35 градусів і вище.
Виходячи з цього, випливає, що зберігати самогонний апарат і гнати горілку в себе вдома категорично заборонено. У тому числі неправомірно використовувати напій у власних потребах. Причому незалежно від кількості.

Проте здійснювати обшук і проводити будь-які інші конфіскаційні дії за власною ініціативою дільничний інспектор чи будь-який інший працівник правоохоронних органів не має права. Оскільки як для проникнення в житло, так і для проведення в ньому обшуку чи конфіскації необхідне рішення суду. Без нього дільничний не має права нишпорити й шукати горілку, брагу чи устаткування для самогоноваріння на території вашого володіння. І тим паче, не має права вилучати знайдене. Однак оскільки існує закон про заборону самогоноваріння, потрібно пам’ятати, що в Україні будь-яка діяльність, пов’язана із самогоноварінням, є незаконною.