Перетин кордону під час пандемії коронавірусу

Дата: 11.08.2020 17:07

Для боротьби з епідемією було введено глобальний карантин: більшість країн світу тимчасово закрили власні кордони та обмежили в’їзд іноземців. Такі ж рішення застосувала Україна, що сприяло проходженню епідемії за м’якшим сценарієм.    перелік держав із значним поширенням covid-19

Які країни відкрили свої кордони для українців?

На сайті МЗС регулярно оновлюються статуси усіх країн, щодо заборони/дозволу в’їзду іноземців.

Коли відновиться авіасполучення?
З 15 червня 2020 року відновлено роботу авіасполучення (прийняття та відправлення).

Чи можна перетинати кордон пішки?
Так, проте не всі пункти пропускають пішоходів. Перед поїздкою варто ознайомитись з правилами перетину кордону на карті ДПСУ.

Чи можна перетинати кордон на власному авто?
Так, на авто можна перетнути кордон України. Діючі пункти пропуску можна побачити на інтерактивній мапі.

Чи можна виїжджати закордон?
Деякі країни починають послаблювати карантинні заходи та відкривають свої кордони для іноземців. Проте у багатьох країнах досі необхідно проходити 14-ти денну обсервацію, самоізоляцію. Тому Уряд рекомендує утриматися від поїздок за межі України.

Чи можуть іноземці виїжджати з України?

Іноземці та особи без громадянства можуть виїжджати з України. Кожен іноземний громадянин має звернутись до посольства своєї країни в Україні та повідомити про свій намір виїхати за межі України та обґрунтувати таку потребу. Більше питань та відповідей на сайті МЗС.

Коли іноземці зможуть в’їжджати на територію України?
Із 15 червня дозволено в’їзд для іноземців, які не є громадянами країн зі значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів.

Чи є альтернативи замість 14-денної самоізоляції?
Нові послаблення карантинних обмежень покликані зробити максимально комфортним перебування іноземців та українців що повертаються до України.Тому замість обов’язкової самоізоляції через додаток “Дій вдома” можна здати ПЛР-тест на наявність COVID-19. Якщо результат виявився негативним і людина не заражена - не потрібно проходити самоізоляцію.
Також можна достроково припинити самоізоляцію, здавши тест.

Яким державним органом України здійснюється контроль за ціноутворенням на ринку авіаперевезень?
Державне регулювання в галузі авіації та використання повітряного простору України провадиться згідно з вимогами Повітряного кодексу України. Якщо громадянин України перебуває за кордоном і не має можливості повернутися додому, необхідно зареєструватися в системі «Друг» за посиланням Міністерства закордонних справ України.