A A A K K K
для людей із порушенням зору
Затурцівська громада
Володимирський район Волинська область

Громадське обговорення

Шановні жителі Затурцівської громади!

Вшановуючи пам’ять наших земляків, які загинули, захищаючи незалежність і суверенітет України від російського збройного вторгнення, пам’ятаючи про їх подвиг та героїзм, пропонується створити в громаді Алею Героїв та встановити пам’ятник Архангелу Михаїлу. Місце облаштування – біля шкільного стадіону в с. Затурці.

На нашу думку, найкращим місцем для створення Алеї Героїв є територія, що розміщена біля церкви с. Затурці. Символічно, що вулиця понад якої планується встановлення пам’ятника носить назву Героїв України.

Поблизу розташований місцевий цвинтар, церква, вона веде до музею В.К. Липинського, неподалік неї знаходиться Затурцівський ліцей та Затурцівська спеціальна школа-інтернат.

В минулому році навколо стадіону було видалено та викорчувано старі акації та липи, які перебували в аварійному стані та висаджено 50 молодих дубів як символ міцності нашого духу. Ті, що не прийнялися  були замінені новими. Настав час облаштувати Алею Слави та встановити пам’ятник. Для реалізації цього проекту, буде створена робоча група та винесено на обговорення сам проєкт.

Ми провели попередні консультації з скульптором Дацюк Іриною, яка виявила бажання створити основну скульптуру. Отже, наші пропозиції наступні:

в центрі композиції пропонується розташувати двометрову фігуру Архангела Михаїла, праворуч і ліворуч від монумента будуть розміщені пам’ятні дошки з зображеннями наших загиблих земляків з їх даними. Також будуть проведені земельні роботи та викладена бруківка. Приблизні витрати на облаштування алеї: - фігура Архангела Михаїла - 2 м висотою, розміщена на постаменті, виготовлена з білого цементу (вартість роботи разом з матеріалом - 60 тисяч грн.)

-вартість однієї пам’ятної дошки разом з металічними опорами буде близько 2000 грн.

Нажаль, ми втратили 10 наших земляків, а починаючи з 2014 року - 15.

Тому потрібно 30 тисяч гривень на їх виготовлення. Думаємо, що 80 тисяч гривень буде витрачено на земляні роботи та вкладання бруківки. Тому, вважаємо, що в суму близько 200 тисяч грн. ми повинні вкластися. Є пропозиція оголосити збір коштів в громаді. Кожна людина, яка має бажання та можливість, зможе  долучитися до реалізації даного проєкту. Земельна ділянка, де буде розміщена алея, перебуває в комунальній власності. Хочемо повідомити, що вже є люди, які готові фінансово долучитися до цього проекту. Графічно, воно буде виглядати наступним чином (фото додаються).

Наголошуємо, що проєкт пройде обговорення та буде створена робоча група по її реалізації. Також,  на засіданні робочої групи буде визначена людина, яка відповідатиме за збір коштів.

Спробуємо і прикладемо всі зусилля, щоб його реалізувати до 24 травня. В цей день ми будемо вшановувати захисників України і було б добре провести всі роботи по облаштуванню і встановленню пам’ятника до цього дня. Такі маємо наміри.

Чекаємо Ваших пропозицій і ідей в приміщенні сільської ради по вул.Липинського, 66 в селі Затурці (тел.0974825254 Юлія Войтович).

Громадські обговорення проходитимуть з 23.02.2023 р. по 20.03.2023 р.

ПРОТОКОЛ №1

від 01.03.2023 року

засідання робочої групи з  питання створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці Затурцівської сільської ради

01 березня  2023  року                                                                        с.Затурці

Головував: Ковальчук Юрій Вікторович – сільський голова

Секретар: Войтович Ю. М. – секретар

Присутні: Кушнір М.А. – директор ОЗЗСО с.Затурці, Ляшук Н.В. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Андрійчук О.П. – медичний працівник в Затурцівській спеціальній школі-інтернаті, Чопко В.Ю. – завідуюча Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського, Шозда Є.М. – староста Війницького старостинського округу, Гаврилюк Н. – спеціаліст І кат. сільської ради, Кочмарук Л. – підприємець, Дацюк І. – архітектор, Ковальчук О. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Доскуч Л. – жителька с.Затурці, Демидова Т. – жителька с.Затурці, Дудечко В. – житель с.Губин, Поплавська О. – жителька с.Затурці

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

Виступив: Ковальчук Ю.В., який повідомив, що після тривалого консультування з батьками загиблих героїв нашої громади, які віддали свої життя під час виконання бойових завдань в російсько-українській війні, прийняв рішення ініціювати громадське обговорення щодо створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці. 22 лютого 2023 року   підписав розпорядження №25ОД/01-02 «Про проведення громадського обговорення щодо створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці». Були попередні консультації з скульптором Дацюк Іриною, яка виявила бажання створити основну скульптуру. Наголосив, що уже напрацьований варіант щодо визначення місця розташування на території адмінприміщення по вул.Липинського, 66 в селі Затурці, перед будівлею. Тут планували зробити благоустрій території:   облаштування навколишньої території, розміщення автостоянки, згідно вимог Програми «ULEAD з Європою», викладення бруківки, облаштування освітлення, а також зрубати сухі дерева і висадити алей з зелених насаджень.

Отже, наші пропозиції наступні:

в центрі композиції пропонується розташувати двометрову фігуру Архангела Михаїла, праворуч і ліворуч від монумента будуть розміщені пам’ятні дошки з зображеннями наших загиблих земляків з їх даними. Приблизні витрати на облаштування алеї:

- фігура Архангела Михаїла - 2 м висотою, розміщена на постаменті, виготовлена з глини та  цементу (вартість роботи разом з матеріалом - 100 тисяч грн.) або виготовлення з цементу та відлита в мармурі – близько 350 тисяч грн.

- вартість однієї пам’ятної дошки разом з металічними опорами буде близько 2000 гривень (загалом близько 40 тисяч).

Після обговорень та консультувань та, у зв’язку з тим, що фігура з глини і цементу буде піддаватися впливу навколишнього середовища та погодніх умов, тоді як фігура вкрита мармуром не піддається ніяким чинникам, може стояти від 50 до 80 років і довше. Зважаючи на це, в разі збору коштів, планується виготовлення пам’ятника вкритого мрамуром.

Інше місце розташування такого ж пам’ятника та створення Алеї Героїв є територія, що розміщена біля церкви с. Затурці. Символічно, що вулиця понад якої планується встановлення пам’ятника носить назву Героїв України.

Поблизу розташований місцевий цвинтар, церква, вона веде до музею В.К. Липинського, неподалік неї знаходиться Затурцівський ліцей та Затурцівська спеціальна школа-інтернат. В минулому році навколо стадіону було видалено та викорчувано старі акації та липи, які перебували в аварійному стані та висаджено 50 молодих дубів як символ міцності нашого духу.

Близько 80 тисяч гривень буде витрачено на земляні роботи та вкладання бруківки, висадження зелених насаджень, встановлення інших елементів.

Виступив: Ковальчук О.В. наголосив, аби остаточно вибрати місце спорудження пам’ятника та створення Алеї Героїв, доцільно розглянути два варіанти, врахувавши думку сімей загиблих наших земляків та громадськості.

Виступила: Поплавська О.А., яка внесла пропозицію поряд зі стелами земляків-героїв встановити одну стелу зі світлинами усіх Героїв Небесної сотні (фото додала) та стели для вшанування вояків УПА з текстом першої заповіді  «Декалогу українського націоналіста» і усіх борців за Україну. Також біля кожної зі стел встановити державні прапори України та червоно-чорний прапор боротьби. Наполягала на встановленні стели зі зображеннями усіх захисників України: лицарів Княжої доби, козаків періоду Гетьманщини, гайдамаків, опришків, січових стрільців, воїнів армії УНР, вояків армії ОУН-УПА, Героїв Майдану, воїнів російсько-української війни.

Виступив: Ковальчук О.В., який запропонував не змінювати початковий проєкт, залишивши його на обговорення. Після завершення даного проєкту, проведення всіх робіт зі встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу, створення Алеї Героїв та облаштування навколишньої території, можна розглянути можливість щодо встановлення стел Героям Небесної Сотні та вшанування воїнів УПА, але в інших місцях.

ВИРІШИЛИ:

1.Ковальчуку Ю.В. до наступного засідання робочої групи,  дотримуючись вимог, визначених законодавчими актами, підготувати графічний проєкт із врахуванням двох варіантів місця розташування пам’ятника: біля адмінприміщення сільської ради в с.Затурці по вул.Липинського або біля церкви (шкільного стадіону) по вул.Героїв України.

2. Призначити відповідальною особою за збір коштів члена робочої групи Андрійчук Ольгу Петрівну, після цього буде оголошено збір коштів в громаді. 

Кошти просимо перерахувати на картку Андрійчук Ольги 5168 7451 3136 8034

 

Сільський голова                                                                         Юрій КОВАЛЬЧУК

Секретар                                                                                       Юлія ВОЙТОВИЧ

ПРОТОКОЛ №2

від 09.03.2023 року

засідання робочої групи з  питання створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці Затурцівської сільської ради

09 березня  2023  року                                                                        с.Затурці

Головував: Ковальчук Юрій Вікторович – сільський голова

Секретар: Войтович Ю. М. – секретар

Присутні: Кравець В.М. – священник с.Затурці, Ляшук Н.В. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Чопко В.Ю. – завідуюча Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського, Крень О.Р. – староста Холопичівського старостинського округу, Семенюк Р.А. – староста Зубильненського старостинського округу, Ляшук П.О. – староста Кисилинського старостинського округу, Кочмарук Л. – підприємець, Дацюк І. – архітектор, Ковальчук О. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Поплавська О. – жителька с.Затурці

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

Виступив: Ковальчук Ю.В., наголосив на тому, що облаштування території біля сільської ради, вкладення бруківки, вирізка дерев та облагородження всієї території разом з водостічним ровом буде відбуватися за рахунок коштів з місцевого бюджету та з залученням інших коштів, не заборонених законом. Всі решта коштів, які зможуть назбирати жителі громади будуть використані лише для виготовлення пам’ятного знаку та встановлення фотографій Героям.

         Подав пропозицію щодо іншого варіанту пам’ятника, який запропонувала Дацюк І. В подальшому з облаштуванням всієї території, об’єднавши територію біля адмінприміщення та будинку культури. Наголосив, що даний пам’ятник буде дорого вартісним та тривалим в його реалізації. Тому запропонував розділити проєкти:

Перший – це скульптура та фотографії Героям, які віддали свої життя в російсько-українській війні, в період з 2014 року і по даний час на вулиці Героїв України (біля стадіону), де вже висаджена дубова алея;

Другий – це встановлення монумента всім борцям за Україну, об’єднавши ним покоління з IX ст. і до сьогодні.

Виступив: Кравець В.М., обговоривши питання з жителями села, повідомив, що даний проєкт наразі є не на часі. У період дії воєнного стану встановлення дорого вартісних монументів та облаштування алеї є не потрібним. Можна повернутися до цього проєкту лише після закінчення війни.

Виступив: Ковальчук Ю.В., який наголосив, що навіть під час війни можна встановлювати пам’ятник усім борцям, тим самим вшанувати пам’ять усім загинувшим за Україну.

Виступила: Поплавська О.А., яка наголосила, що даний монумент треба було встановлювати вже давно.

Виступив: Ковальчук Ю.В., який запропонував назвати площу біля адмінприміщення сільського ради «Звитяги».

Виступила: Войтович Ю.М. наголосила, що наразі недоцільно присвоювати назву проєкту, який проходить обговорення та залишити проєкт і назву відповідно до розпорядження голови №25ОД/01-02 від 22.02.2023 року.

Виступила: Дацюк І., яка представила  зображення монумента всім борцям за незалежність, прямокутної стелли 3 м. на 3 м., попереду рел’єфні зображення у повний ріст: перший воїн IX cт., другий – воїн козак (козацька доба), третій повстанець (воїн УПА), четвертий – майданівець (волонтер, простий громадянин), п’ятий – військовослужбовець (воїн російсько-української війни). Та надпис на стеллі «Слава України» з зображенням Тризуба. Розказала переваги встановлення такого пам’ятника, приблизна його вартість та час встановлення.

Виступив: Кравець В.М., який припустив, що даний монумент буде вартувати близько 700 тис.грн.. А якщо розглядати повністю все облаштування, то ціна буде більшою. Чи зможе наша громада реалізувати такий дорого вартісний проєкт велике питання.

Виступив: Ковальчук О.В., запропонував взагалі розділити все на три різні проєкти: стелла біля сільської ради, фотографії Героїв по вул.Героїв України (біля стадіону), облаштування відповідних територій під ці пам’ятники.

 

 

 

ВИРІШИЛИ:

1.Ковальчуку Ю.В. до наступного засідання робочої групи,  дотримуючись вимог, визначених законодавчими актами, підготувати графічний проєкт із врахуванням всіх пропозицій щодо місця розташування стелли та його вигляду.

2. Визначити точну вартість всіх проєктів, з врахуванням всіх пропозицій.

 

Сільський голова                                                                         Юрій КОВАЛЬЧУК

Секретар                                                                                       Юлія ВОЙТОВИЧ

ПРОТОКОЛ №3

від 14.03.2023 року

засідання робочої групи з  питання створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці Затурцівської сільської ради

14 березня  2023  року                                                                        с.Затурці

Головував: Ковальчук Юрій Вікторович – сільський голова

Секретар: Войтович Ю. М. – секретар

Присутні: Ляшук Н.В. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Чопко В.Ю. – завідуюча Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського, Гапяк О.В. – староста Озютичівського старостинського округу, Семенюк Р.А. – староста Зубильненського старостинського округу, Кочмарук Л. – підприємець, Дацюк І. – архітектор, Ковальчук О. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Поплавська О. – жителька с.Затурці, Лагода С. – жителька с.Затурці

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

Виступив: Ковальчук Ю.В., подав пропозицію щодо іншого варіанту пам’ятника, який запропонували Дацюк І. та Поплавська О. Наголосив, що даний пам’ятник буде дорого вартісним, тривалим в його реалізації та представив макет монумента «України Слава в єднанні поколінь». (фото додається)/

Також наразі недоцільно змінювати назву проєкту, який проходить обговорення та залишити проєкт і назву відповідно до розпорядження голови №25ОД/01-02 від 22.02.2023 року. Після закінчення обговорення, буде розглянуто питання щодо продовження терміну та назви.

Виступила: Дацюк І., яка повідомила, що вартість даного монумента всім борцям за Україну, об’єднавши ним покоління з IX ст. і до сьогодні буде така:

  • 105 тис.грн. вартість стелли (червоно-чорна стіна, 3 м. на 3 м.);
  • 400 тис.грн. вартість відлиття в мармурі п’яти воїнів;
  • 200 тис.грн вартість роботи (матеріали та ліпка зразків);

Загалом 705 тис.грн буде вартувати виготовлення монументу.  

Виступила: Чопко В.Ю., наголосила, що даний проєкт можна реалізувати після закінчення війни. У період дії воєнного стану встановлення дорого вартісних монументів є важкою справою.

Виступив: Ковальчук Ю.В., який наголосив, що навіть під час війни можна встановлювати пам’ятник усім борцям, тим самим вшанувати пам’ять усім загинувшим за Україну.

Виступила: Войтович Ю.М. наголосила, що лише після оприлюднення макету монумента «України Слава в єднанні поколінь», заслухавши всі зауваження, остаточного рішення щодо монумента можна розпочинати збір коштів та виготовлення езкізів.

Виступила: Дацюк І., яка надала роз’яснення щодо монумента всім борцям за незалежність: прямокутна стелла 3 м. на 3 м., попереду рел’єфні зображення у повний ріст: перший воїн IX cт., другий – воїн козак (козацька доба), третій військовослужбовець (воїн російсько-української війни), повстанець (воїн УПА), четвертий – повстанець (воїн УПА), п’ятий - майданівець (волонтер, простий громадянин). Та надпис на стеллі «Слава України» з зображенням Тризуба.

Виступив: Ковальчук О.В., запропонував розпочати роботи щодо благоустрою біля адмінприміщення та облаштування Алеї Героїв та паралельно розпочати виготовлення стелли та рел’єфних ескізів воїнів. Відповідно, так як даний проєкт є дорого вартісним, не прив’язуватися до дати встановлення.

 

 

 

ВИРІШИЛИ:

1.Ковальчуку Ю.В. здійснити заходи щодо оприлюднення ескізу монумента «України Слава в єднанні поколінь» та до наступного засідання робочої групи,  дотримуючись вимог, визначених законодавчими актами, із врахуванням всіх пропозицій винести а розгляд робочої групи остаточний проєкт.

 

 

 

Сільський голова                                                                         Юрій КОВАЛЬЧУК

Секретар                                                                                       Юлія ВОЙТОВИЧ

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь