A A A K K K
для людей із порушенням зору
Затурцівська громада
Володимирський район Волинська область

Громадське обговорення

Шановні жителі Затурцівської громади!

Вшановуючи пам’ять наших земляків, які загинули, захищаючи незалежність і суверенітет України від російського збройного вторгнення, пам’ятаючи про їх подвиг та героїзм, пропонується створити в громаді Алею Героїв та встановити пам’ятник Архангелу Михаїлу. Місце облаштування – біля шкільного стадіону в с. Затурці.

На нашу думку, найкращим місцем для створення Алеї Героїв є територія, що розміщена біля церкви с. Затурці. Символічно, що вулиця понад якої планується встановлення пам’ятника носить назву Героїв України.

Поблизу розташований місцевий цвинтар, церква, вона веде до музею В.К. Липинського, неподалік неї знаходиться Затурцівський ліцей та Затурцівська спеціальна школа-інтернат.

В минулому році навколо стадіону було видалено та викорчувано старі акації та липи, які перебували в аварійному стані та висаджено 50 молодих дубів як символ міцності нашого духу. Ті, що не прийнялися  були замінені новими. Настав час облаштувати Алею Слави та встановити пам’ятник. Для реалізації цього проекту, буде створена робоча група та винесено на обговорення сам проєкт.

Ми провели попередні консультації з скульптором Дацюк Іриною, яка виявила бажання створити основну скульптуру. Отже, наші пропозиції наступні:

в центрі композиції пропонується розташувати двометрову фігуру Архангела Михаїла, праворуч і ліворуч від монумента будуть розміщені пам’ятні дошки з зображеннями наших загиблих земляків з їх даними. Також будуть проведені земельні роботи та викладена бруківка. Приблизні витрати на облаштування алеї: - фігура Архангела Михаїла - 2 м висотою, розміщена на постаменті, виготовлена з білого цементу (вартість роботи разом з матеріалом - 60 тисяч грн.)

-вартість однієї пам’ятної дошки разом з металічними опорами буде близько 2000 грн.

Нажаль, ми втратили 10 наших земляків, а починаючи з 2014 року - 15.

Тому потрібно 30 тисяч гривень на їх виготовлення. Думаємо, що 80 тисяч гривень буде витрачено на земляні роботи та вкладання бруківки. Тому, вважаємо, що в суму близько 200 тисяч грн. ми повинні вкластися. Є пропозиція оголосити збір коштів в громаді. Кожна людина, яка має бажання та можливість, зможе  долучитися до реалізації даного проєкту. Земельна ділянка, де буде розміщена алея, перебуває в комунальній власності. Хочемо повідомити, що вже є люди, які готові фінансово долучитися до цього проекту. Графічно, воно буде виглядати наступним чином (фото додаються).

Наголошуємо, що проєкт пройде обговорення та буде створена робоча група по її реалізації. Також,  на засіданні робочої групи буде визначена людина, яка відповідатиме за збір коштів.

Спробуємо і прикладемо всі зусилля, щоб його реалізувати до 24 травня. В цей день ми будемо вшановувати захисників України і було б добре провести всі роботи по облаштуванню і встановленню пам’ятника до цього дня. Такі маємо наміри.

Чекаємо Ваших пропозицій і ідей в приміщенні сільської ради по вул.Липинського, 66 в селі Затурці (тел.0974825254 Юлія Войтович).

Громадські обговорення проходитимуть з 23.02.2023 р. по 20.03.2023 р.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

ПРОТОКОЛ №1

від 01.03.2023 року

засідання робочої групи з  питання створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці Затурцівської сільської ради

01 березня  2023  року                                                                        с.Затурці

Головував: Ковальчук Юрій Вікторович – сільський голова

Секретар: Войтович Ю. М. – секретар

Присутні: Кушнір М.А. – директор ОЗЗСО с.Затурці, Ляшук Н.В. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Андрійчук О.П. – медичний працівник в Затурцівській спеціальній школі-інтернаті, Чопко В.Ю. – завідуюча Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського, Шозда Є.М. – староста Війницького старостинського округу, Гаврилюк Н. – спеціаліст І кат. сільської ради, Кочмарук Л. – підприємець, Дацюк І. – архітектор, Ковальчук О. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Доскуч Л. – жителька с.Затурці, Демидова Т. – жителька с.Затурці, Дудечко В. – житель с.Губин, Поплавська О. – жителька с.Затурці

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

Виступив: Ковальчук Ю.В., який повідомив, що після тривалого консультування з батьками загиблих героїв нашої громади, які віддали свої життя під час виконання бойових завдань в російсько-українській війні, прийняв рішення ініціювати громадське обговорення щодо створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці. 22 лютого 2023 року   підписав розпорядження №25ОД/01-02 «Про проведення громадського обговорення щодо створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці». Були попередні консультації з скульптором Дацюк Іриною, яка виявила бажання створити основну скульптуру. Наголосив, що уже напрацьований варіант щодо визначення місця розташування на території адмінприміщення по вул.Липинського, 66 в селі Затурці, перед будівлею. Тут планували зробити благоустрій території:   облаштування навколишньої території, розміщення автостоянки, згідно вимог Програми «ULEAD з Європою», викладення бруківки, облаштування освітлення, а також зрубати сухі дерева і висадити алей з зелених насаджень.

Отже, наші пропозиції наступні:

в центрі композиції пропонується розташувати двометрову фігуру Архангела Михаїла, праворуч і ліворуч від монумента будуть розміщені пам’ятні дошки з зображеннями наших загиблих земляків з їх даними. Приблизні витрати на облаштування алеї:

- фігура Архангела Михаїла - 2 м висотою, розміщена на постаменті, виготовлена з глини та  цементу (вартість роботи разом з матеріалом - 100 тисяч грн.) або виготовлення з цементу та відлита в мармурі – близько 350 тисяч грн.

- вартість однієї пам’ятної дошки разом з металічними опорами буде близько 2000 гривень (загалом близько 40 тисяч).

Після обговорень та консультувань та, у зв’язку з тим, що фігура з глини і цементу буде піддаватися впливу навколишнього середовища та погодніх умов, тоді як фігура вкрита мармуром не піддається ніяким чинникам, може стояти від 50 до 80 років і довше. Зважаючи на це, в разі збору коштів, планується виготовлення пам’ятника вкритого мрамуром.

Інше місце розташування такого ж пам’ятника та створення Алеї Героїв є територія, що розміщена біля церкви с. Затурці. Символічно, що вулиця понад якої планується встановлення пам’ятника носить назву Героїв України.

Поблизу розташований місцевий цвинтар, церква, вона веде до музею В.К. Липинського, неподалік неї знаходиться Затурцівський ліцей та Затурцівська спеціальна школа-інтернат. В минулому році навколо стадіону було видалено та викорчувано старі акації та липи, які перебували в аварійному стані та висаджено 50 молодих дубів як символ міцності нашого духу.

Близько 80 тисяч гривень буде витрачено на земляні роботи та вкладання бруківки, висадження зелених насаджень, встановлення інших елементів.

Виступив: Ковальчук О.В. наголосив, аби остаточно вибрати місце спорудження пам’ятника та створення Алеї Героїв, доцільно розглянути два варіанти, врахувавши думку сімей загиблих наших земляків та громадськості.

Виступила: Поплавська О.А., яка внесла пропозицію поряд зі стелами земляків-героїв встановити одну стелу зі світлинами усіх Героїв Небесної сотні (фото додала) та стели для вшанування вояків УПА з текстом першої заповіді  «Декалогу українського націоналіста» і усіх борців за Україну. Також біля кожної зі стел встановити державні прапори України та червоно-чорний прапор боротьби. Наполягала на встановленні стели зі зображеннями усіх захисників України: лицарів Княжої доби, козаків періоду Гетьманщини, гайдамаків, опришків, січових стрільців, воїнів армії УНР, вояків армії ОУН-УПА, Героїв Майдану, воїнів російсько-української війни.

Виступив: Ковальчук О.В., який запропонував не змінювати початковий проєкт, залишивши його на обговорення. Після завершення даного проєкту, проведення всіх робіт зі встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу, створення Алеї Героїв та облаштування навколишньої території, можна розглянути можливість щодо встановлення стел Героям Небесної Сотні та вшанування воїнів УПА, але в інших місцях.

ВИРІШИЛИ:

1.Ковальчуку Ю.В. до наступного засідання робочої групи,  дотримуючись вимог, визначених законодавчими актами, підготувати графічний проєкт із врахуванням двох варіантів місця розташування пам’ятника: біля адмінприміщення сільської ради в с.Затурці по вул.Липинського або біля церкви (шкільного стадіону) по вул.Героїв України.

2. Призначити відповідальною особою за збір коштів члена робочої групи Андрійчук Ольгу Петрівну, після цього буде оголошено збір коштів в громаді. 

Кошти просимо перерахувати на картку Андрійчук Ольги 5168 7451 3136 8034

 

Сільський голова                                                                         Юрій КОВАЛЬЧУК

Секретар                                                                                       Юлія ВОЙТОВИЧ

ПРОТОКОЛ №2

від 09.03.2023 року

засідання робочої групи з  питання створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці Затурцівської сільської ради

09 березня  2023  року                                                                        с.Затурці

Головував: Ковальчук Юрій Вікторович – сільський голова

Секретар: Войтович Ю. М. – секретар

Присутні: Кравець В.М. – священник с.Затурці, Ляшук Н.В. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Чопко В.Ю. – завідуюча Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського, Крень О.Р. – староста Холопичівського старостинського округу, Семенюк Р.А. – староста Зубильненського старостинського округу, Ляшук П.О. – староста Кисилинського старостинського округу, Кочмарук Л. – підприємець, Дацюк І. – архітектор, Ковальчук О. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Поплавська О. – жителька с.Затурці

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

Виступив: Ковальчук Ю.В., наголосив на тому, що облаштування території біля сільської ради, вкладення бруківки, вирізка дерев та облагородження всієї території разом з водостічним ровом буде відбуватися за рахунок коштів з місцевого бюджету та з залученням інших коштів, не заборонених законом. Всі решта коштів, які зможуть назбирати жителі громади будуть використані лише для виготовлення пам’ятного знаку та встановлення фотографій Героям.

         Подав пропозицію щодо іншого варіанту пам’ятника, який запропонувала Дацюк І. В подальшому з облаштуванням всієї території, об’єднавши територію біля адмінприміщення та будинку культури. Наголосив, що даний пам’ятник буде дорого вартісним та тривалим в його реалізації. Тому запропонував розділити проєкти:

Перший – це скульптура та фотографії Героям, які віддали свої життя в російсько-українській війні, в період з 2014 року і по даний час на вулиці Героїв України (біля стадіону), де вже висаджена дубова алея;

Другий – це встановлення монумента всім борцям за Україну, об’єднавши ним покоління з IX ст. і до сьогодні.

Виступив: Кравець В.М., обговоривши питання з жителями села, повідомив, що даний проєкт наразі є не на часі. У період дії воєнного стану встановлення дорого вартісних монументів та облаштування алеї є не потрібним. Можна повернутися до цього проєкту лише після закінчення війни.

Виступив: Ковальчук Ю.В., який наголосив, що навіть під час війни можна встановлювати пам’ятник усім борцям, тим самим вшанувати пам’ять усім загинувшим за Україну.

Виступила: Поплавська О.А., яка наголосила, що даний монумент треба було встановлювати вже давно.

Виступив: Ковальчук Ю.В., який запропонував назвати площу біля адмінприміщення сільського ради «Звитяги».

Виступила: Войтович Ю.М. наголосила, що наразі недоцільно присвоювати назву проєкту, який проходить обговорення та залишити проєкт і назву відповідно до розпорядження голови №25ОД/01-02 від 22.02.2023 року.

Виступила: Дацюк І., яка представила  зображення монумента всім борцям за незалежність, прямокутної стелли 3 м. на 3 м., попереду рел’єфні зображення у повний ріст: перший воїн IX cт., другий – воїн козак (козацька доба), третій повстанець (воїн УПА), четвертий – майданівець (волонтер, простий громадянин), п’ятий – військовослужбовець (воїн російсько-української війни). Та надпис на стеллі «Слава України» з зображенням Тризуба. Розказала переваги встановлення такого пам’ятника, приблизна його вартість та час встановлення.

Виступив: Кравець В.М., який припустив, що даний монумент буде вартувати близько 700 тис.грн.. А якщо розглядати повністю все облаштування, то ціна буде більшою. Чи зможе наша громада реалізувати такий дорого вартісний проєкт велике питання.

Виступив: Ковальчук О.В., запропонував взагалі розділити все на три різні проєкти: стелла біля сільської ради, фотографії Героїв по вул.Героїв України (біля стадіону), облаштування відповідних територій під ці пам’ятники.

 

 

 

ВИРІШИЛИ:

1.Ковальчуку Ю.В. до наступного засідання робочої групи,  дотримуючись вимог, визначених законодавчими актами, підготувати графічний проєкт із врахуванням всіх пропозицій щодо місця розташування стелли та його вигляду.

2. Визначити точну вартість всіх проєктів, з врахуванням всіх пропозицій.

 

Сільський голова                                                                         Юрій КОВАЛЬЧУК

Секретар                                                                                       Юлія ВОЙТОВИЧ

ПРОТОКОЛ №3

від 14.03.2023 року

засідання робочої групи з  питання створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці Затурцівської сільської ради

14 березня  2023  року                                                                        с.Затурці

Головував: Ковальчук Юрій Вікторович – сільський голова

Секретар: Войтович Ю. М. – секретар

Присутні: Ляшук Н.В. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Чопко В.Ю. – завідуюча Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського, Гапяк О.В. – староста Озютичівського старостинського округу, Семенюк Р.А. – староста Зубильненського старостинського округу, Кочмарук Л. – підприємець, Дацюк І. – архітектор, Ковальчук О. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Поплавська О. – жителька с.Затурці, Лагода С. – жителька с.Затурці

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

Виступив: Ковальчук Ю.В., подав пропозицію щодо іншого варіанту пам’ятника, який запропонували Дацюк І. та Поплавська О. Наголосив, що даний пам’ятник буде дорого вартісним, тривалим в його реалізації та представив макет монумента «України Слава в єднанні поколінь». (фото додається)/

Фото без опису

Також наразі недоцільно змінювати назву проєкту, який проходить обговорення та залишити проєкт і назву відповідно до розпорядження голови №25ОД/01-02 від 22.02.2023 року. Після закінчення обговорення, буде розглянуто питання щодо продовження терміну та назви.

Виступила: Дацюк І., яка повідомила, що вартість даного монумента всім борцям за Україну, об’єднавши ним покоління з IX ст. і до сьогодні буде така:

  • 105 тис.грн. вартість стелли (червоно-чорна стіна, 3 м. на 3 м.);
  • 400 тис.грн. вартість відлиття в мармурі п’яти воїнів;
  • 200 тис.грн вартість роботи (матеріали та ліпка зразків);

Загалом 705 тис.грн буде вартувати виготовлення монументу.  

Виступила: Чопко В.Ю., наголосила, що даний проєкт можна реалізувати після закінчення війни. У період дії воєнного стану встановлення дорого вартісних монументів є важкою справою.

Виступив: Ковальчук Ю.В., який наголосив, що навіть під час війни можна встановлювати пам’ятник усім борцям, тим самим вшанувати пам’ять усім загинувшим за Україну.

Виступила: Войтович Ю.М. наголосила, що лише після оприлюднення макету монумента «України Слава в єднанні поколінь», заслухавши всі зауваження, остаточного рішення щодо монумента можна розпочинати збір коштів та виготовлення езкізів.

Виступила: Дацюк І., яка надала роз’яснення щодо монумента всім борцям за незалежність: прямокутна стелла 3 м. на 3 м., попереду рел’єфні зображення у повний ріст: перший воїн IX cт., другий – воїн козак (козацька доба), третій військовослужбовець (воїн російсько-української війни), повстанець (воїн УПА), четвертий – повстанець (воїн УПА), п’ятий - майданівець (волонтер, простий громадянин). Та надпис на стеллі «Слава України» з зображенням Тризуба.

Виступив: Ковальчук О.В., запропонував розпочати роботи щодо благоустрою біля адмінприміщення та облаштування Алеї Героїв та паралельно розпочати виготовлення стелли та рел’єфних ескізів воїнів. Відповідно, так як даний проєкт є дорого вартісним, не прив’язуватися до дати встановлення.

 

 

 

ВИРІШИЛИ:

1.Ковальчуку Ю.В. здійснити заходи щодо оприлюднення ескізу монумента «України Слава в єднанні поколінь» та до наступного засідання робочої групи,  дотримуючись вимог, визначених законодавчими актами, із врахуванням всіх пропозицій винести а розгляд робочої групи остаточний проєкт.

 

 

 

Сільський голова                                                                         Юрій КОВАЛЬЧУК

Секретар                                                                                       Юлія ВОЙТОВИЧ

ПРОТОКОЛ №4

від 20.03.2023 року

засідання робочої групи з  питання створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці Затурцівської сільської ради

20 березня  2023  року                                                                        с.Затурці

Головував: Ковальчук Юрій Вікторович – сільський голова

Секретар: Войтович Ю. М. – секретар

Присутні: Ляшук Н.В. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Дацюк І. – архітектор,  Поплавська О. – жителька с.Затурці, Лагода С. – жителька с.Затурці, Порва М. – жителька с.Юнівка, Мацібора О. – жителька с.Юнівка

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

Виступив: Ковальчук Ю.В., розповів щодо плану реалізації проєкту по облаштуванню території біля адмінприміщення сільської ради та вкладення бруківки на тротуарах в центрі с.Затурці. Також повідомив, що планується чистити стічний рів, роботи щодо цього вже розпочато.

Виступила: Порва М.О., яка наголосила, що жителі с.Юнівка, Зубильне та Сірнички категорично проти встановлення такого дороговартісного монумента «України Слава в єднанні поколінь». Виходячи з попереднього підрахунку, вартість виготовлення монумента буде вартувати близько 700 тис.грн. На даний час, коли йде повномасштабна війна в Україні, військовослужбовці потребують матеріальної підтримки та купівлі різних приладів та автомобілів, а не встановлення монумента. Після закінчення війни можна повернутися до реалізації цього проєкту.

Виступила: Поплавська О.А., яка наполягла на тому, що потрібно все таки розпочинати виготовлення макету монумента і сума в 700 тис грн. є цілком реальною для громади. Потрібно лише щоб кожний дорослий перерахував по 200-300 грн., і можна реалізувати такий проєкт.

Виступила: Ляшук Н.В., яка повідомила, що люди, з якими вона спілкувалася щодо ескізу монумента «України Слава в єднанні поколінь», не підтримують такий його вигляд. Всі сходяться на думці, що такий вигляд монумента є «віянням від радянщини і совєцкого союзу». Люди категорично проти цього.

Виступили: Мацібора О. та Войтович Ю., які повністю підтримали думку Ляшук Н.В.

Виступила: Войтович Ю.М. наголосила, що потрібно продовжити термін обговорення та підготувати декілька ескізів, заслухати всі пропозиції, провести анонімне голосування серед населення. Таким чином, дізнатися думку щодо зовнішнього вигляду монумента або взагалі, поки не розпочинати спорудження будь яких монументів, а зачекати закінчення війни та нашої Перемоги.

Виступив: Ковальчук О.В., запропонував продовжити роботи щодо благоустрою біля адмінприміщення та облаштування Алеї Героїв, збір коштів продовжити. Відповідно, підготувати розпорядження щодо продовження терміну обговорення до 21 квітня 2023 року.

ВИРІШИЛИ:

1.Ковальчуку Ю.В. здійснити заходи щодо максимального опитування серед населення громади та продовжити обговорення проєкту до 21.04.2023 року, при цьому відповідно збір коштів продовжити.

Сільський голова                                                                         Юрій КОВАЛЬЧУК

Секретар                                                                                       Юлія ВОЙТОВИЧ

ПРОТОКОЛ №5

від 24.04.2023 року

засідання робочої групи з  питання створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці Затурцівської сільської ради

24 квітня  2023  року                                                                        с.Затурці

Головував: Ковальчук Юрій Вікторович – сільський голова

Секретар: Войтович Ю. М. – секретар

Члени робочої групи: 10 осіб

Кушнір М.А. – директор ОЗЗСО с.Затурці, Ляшук Н.В. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці, Кравець В.М. – священник с.Затурці, Чопко В.Ю. – завідуюча Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського, Семенюк Р.А. – староста Зубильненського старостинського округу, Гапяк О.В. – староста Озютичівського старостинського округу,  Дацюк І. – архітектор, Ковальчук О. – вчитель ОЗЗСО с.Затурці.

Присутні:

Мартиняк Л. – жителька с.Затурці, Поплавська О. – жителька с.Затурці, Семенюк І. – жителька с.Затурці, Лагода С. – жителька с.Затурці

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

Виступив: Ковальчук Ю.В., який повідомив, що сьогодні відбувається останнє засідання робочої групи щодо створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в с.Затурці. Також додатково наголосив про те, що облаштування всієї території біля адмінприміщення сільської ради буде проведено за бюджетні та, частково за спонсорські, кошти. Роботи вже розпочато. Було залучено працівників та техніку для очищення стічного рову. На сьогоднішньому засіданні робоча група, врахувавши всі пропозиції, які надійшли до сільської ради має обговорити та винести відповідне рішення щодо встановлення пам’ятника та Алеї Героїв.

Виступив: Кравець В.М., який зауважив, що треба враховувати думку людей всієї громади і залучити більшу кількість людей до обговорення.

Виступив: Кушнір М.А., який сказав, що для зацікавлення всієї громади, проєкт має стати справою всіх її жителів. І, можливо, це встановлення може затягнутися в часі, адже можна місяцями обговорювати, збирати пропозиції, шукати цікаві проєкти, оголошувати конкурс, проводити відкрите голосування. В даному випадку, з самого початку планувалося встановити пам’ятник Архангелу Михаїлу, потім чомусь було змінено все кардинально, запропоновано Стеллу борцям за Україну у вигляді п’яти воїнів.

Виступила: Поплавська О.А., яка повідомила, що проєкти Стелли був запропонований для обговорення на другому засіданні, вибрали саме цей – Стелла борцям за Україну.

Виступила: Дацюк І., яка ще раз розповіла про зв’язок поколінь та про кожний елемент окремо цієї Стелли. Прапор – червоно-чорний як символ єдності та звитяги. Композиція стрічкова, адже всі захисники  рівні у своїй важливості. Варіантів було декілька. Можна, звичайно, зробити символіку, наприклад герб. Але майбутні покоління повинні знати вигляд захисників. Економити на цьому не потрібно.

Виступив: Кушнір М.А., який наголосив, що 700 тис. грн. це зовсім не економно. Це дуже дороговартісний проєкт. На даний час навіть великі міста не дозволяють витрачати такі великі кошти на пам’ятник. Мова йде, що можна встановити символ, а не витрати такі великі гроші на Стеллу, в той час, коли в країні війна. Зараз є дуже багато варіантів невеликих пам’ятників як символів борцям за волю України, в більшості це Козацький Хрест. В нас чомусь захотіли великий монумент, хоча, на мою думку, він має вигляд архітектури радянських часів.

Виступив: Кравець В.М., який зауважив, що наша громада не назбирає стільки грошей – 700 тис.. Великі міста зараз ставлять просто банери з портретами загиблих військових.

Виступив: Кушнір М.А.,  повідомив, що перш за все, треба було оголосити конкурс на відбір зовнішнього вигляду монумента. В нас розпочалося з одного пам’ятника (Архангелу Михаїлу), який, до речі, зі слів Поплавської О. був дуже дорогим (нагадаю, що його встановлення та виготовлення у мармурі вартував би до 340 тис.грн., з них 100 тис.грн за роботу і матеріал для Дацюк І., 240 тис.грн. відливання фігури в мраморі ). Інших пропозицій на першому засіданні ніхто не чув, хоча вони були. Поплавська О. всі варіанти відкинула.

Виступив: Ковальчук Ю.В., знову ж таки наголосив, що це не підйомна сума для нашої громади, тим більше в такий важкий час для країни. Щодня є запити від членів сімей військовослужбовців, наших земляків, які воюють на першій лінії, які щохвилини ризикують своїм життям і вони потребують і машин, і тепловізорів, і квадрокоптерів, і багато чого іншого. Нам потрібно акумулювати свої сили і кошти саме для цих людей, для їх потреб.

Виступив: Ковальчук О.В., який запропонував розділити все облаштування на декілька етапів: перш за все облаштувати територію біля сільської ради, вкласти бруківку. Потім встановити портрети загиблих героїв-земляків. І вже потім, лише після того як назбираємо кошти – говорити про монумент, його зовнішній вигляд, розмір, матеріал і т.д.

Виступив: Ковальчук Ю.В., який ще раз нагадав для присутніх вартість монумента борцям за Україну:

200 тис.грн. – за роботу  та матеріали скульптору Дацюк І.Є.;

400 тис.грн. – за відлив фігур у мармурі;

105 тис.грн. – сама стелла (стіна розміром 3 на 3 м.)

Виступив: Кравець В.М., який висловив думку багатьох жителів громади, що дійсно треба встановити пам’ятний знак, але стелла борцям за Україну є дуже дорогим монументом.

Виступила: Поплавська О.А., яка повідомила, що ми просто мусимо і зобов’язані зробити алею і встановити саме цю стеллу. По перше, сільський голова, на попередніх засіданнях сказав, що батьки загиблих воїнів підтримують цю ідею. Лише тільки з цієї причини, ми вшануємо пам’ять наших захисників всіх часів. Але є адекватні та розумні жителі громади, які підтримують ініціативу створення алеї та встановлення стели борцям за Україну та додала списки людей, які підтримують таку ініціативу. Люди, які не згідні – гроші можуть не здавати. Але попросила підготувати кінцеве рішення про затвердження проєкту стелли, для того щоб можна було йти до людей та просити гроші для її реалізації.

Виступив: Ковальчук О.В., який знову ж таки попросив розділити облаштування алеї та встановлення монумента. До стелли повернутися після закінчення війни.

Виступив: Кушнір М.А., який запропонував доповнити пропозицію Ковальчука О.В. – оголосити конкурс на відбір проєктів щодо пам’ятного знаку, не обов’язково стелли.

Виступила: Войтович Ю.М., яка запропонувала завершити громадське обговорення щодо створення Алеї Героїв  та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці. На голосування поставити питання щодо облаштування території, вкладення бруківки та створення Алеї Героїв та паралельно оголосити конкурс на головний монумент.

Виступив: Гапяк В.О., який наголосив, що в той час поки ми обговорюємо ці питання, наші земляки військовослужбовці покладають свої життя та втрачають здоров’я. Нам потрібно максимально допомагати війську, забезпечувати їх всім необхідним. Чим більше ми допоможемо хлопцям, тим менше буде тут фотографій.  Ми не втрачаємо час – ми втрачаємо людей!

Виступив: Ковальчук Ю.В., який попросив скульптора Дацюк І.Є. підготувати інші проєкти, які б були альтернативою стелли. А поки що провести підготовчі роботи, облаштування території і т.д.

Виступила: Войтович Ю.М., запропонувала ставити на голосування питання щодо завершення громадського обговорення створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці. Сільському голові здійснити заходи щодо виділення коштів з місцевого бюджету на часткову купівлю бруківки та оплату за роботу та матеріали. Після проведення всіх робіт, виготовити та встановити фотографії загиблих земляків, воїнів, які віддали життя в російсько-українській війні та облаштовуємо Алею Героїв. Прошу голосувати.

Голосували:

«за» - 10

«проти» - 0

«утрималось» - 0

Рішення прийнято

ВИРІШИЛИ:

  1. Завершити громадське обговорення з питання створення Алеї Героїв та встановлення пам’ятника Архангелу Михаїлу в селі Затурці, провести роботи щодо очищення стічного рову,  вкладення бруківки, виготовлення та встановлення фотографій загиблих земляків, воїнів, які віддали життя в російсько-українській війні та облаштування Алеї Героїв.

Виступив: Ковальчук Ю.В., який запропонував оголосити про створення робочої групи, яка буде займатися проєктом пам’ятного знаку, контролюватиме процес виготовлення та звітуватиме перед жителями громади про проведену роботу. Запрошуємо до створення проєктів всіх бажаючих. Всі ескізи мають усебічно і глибоко розкривати головну концепцію пам’ятного знаку. Також при створенні ініціативної групи, просимо долучатися всіх бажаючих та брати активну участь в обговоренні. Згодом буде підготовлено проєкт розпорядження про початок обговорення та створення нової робочої групи.  

Сільський голова                                                                         Юрій КОВАЛЬЧУК

Секретар                                                                                       Юлія ВОЙТОВИЧ

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь