A A A K K K
для людей із порушенням зору
Затурцівська громада
Володимирський район Волинська область

Громадське обговорення

Дата: 11.05.2023 16:35
Кількість переглядів: 53

розпорядження голови Про проведення громадського обговорення щодо встановлення пам’ятного знаку Борцям за Україну в селі Затурці

Інформаційне повідомлення

з питання встановлення пам’ятного знаку Борцям за Україну в селі Затурці

Шановні жителі громади!

             Відповідно до розпорядження сільського голови  №68ОД/01-02 від 2 травня 2023 року «Про проведення громадського обговорення щодо встановлення пам’ятного знаку Борцям за Україну в селі Затурці» пропонується на громадське обговорення встановлення пам'ятного знаку, пов’язаного із героїзацією та вшануванням пам’яті осіб, які віддали життя за незалежність України.
            Сьогодні Україна переживає найбільше випробування в своїй новітній історії – збройну війну з рашистами за незалежність і територіальну цілісність.
Від початку збройних протистоянь українські військовослужбовці неодноразово демонстрували свою відвагу, мужність і військові вміння у боротьбі з ворогом, чимало солдатів та офіцерів виявили особистий героїзм. Їхні вчинки є взірцем для всього українського народу, прикладом для виховання майбутніх поколінь.
Водночас важливим для підняття морального духу військовослужбовців є ставлення держави до загиблих захисників України. Тому увічнення пам’яті полеглих воїнів нашої громади, популяризація їхніх подвигів є вкрай необхідним завданням як патріотичного виховання, так і задля прославлення героїзму наших земляків.
            Виносимо на ваш розгляд пропозицію встановлення пам’ятного знаку Борцям за Україну, які віддали своє життя за незалежність нашої держави у селі Затурці по вул.Липинського, 66 (напроти адмінприміщення). Просимо свої пропозиції та зауваження надавати в письмовій формі  до відділу ЦНАП  або на електронну адресу zaturci@gmail.com
Звертаємо вашу увагу, що фото подані у дописі подані для прикладу.

Якщо є інші пропозиції - надавайте.

                                                  Протокол № 1

             засідання робочої групи  по створенню

      проекту памятного знаку Борцям за Україну

25.05.2023 року                                                     с. Затурці

Присутні: 10 членів робочої групи.

Відсутні: 2 члени робочої групи.

Запрошені: Гиць Я.Г.

Голова зборів—Ковальчук Ю.В.

  Слухали :  Ковальчука Ю.В.—голову Затурцівської сільської ради,який ознайомив присутніх з ходом робіт по створенню Алеї Героїв у с. Затурці.

   Проінформував про своє розпорядження від 02.05.2023року щодо проведення громадського обговорення і створення робочої групи по встановленню памятного знаку Борцям за Україну на майбутній Алеї Героїв.

  У звязку з цим запропонував обрати з-поміж членів нової робочої групи секретаря, відповідального за ведення протоколів і комунікацію з громадськістю.

 Виступили: Лагода С. І., яка запропонувала обрати секретарем робочої групи і відповідальною за комунікацію з громадськість  Поплавську О.А..

 Голосували:

Присутні: 10                                          За:9                                                                               

Голосували:  9                                       Проти: 0

Не голосували: 1                                   Утримався:0                            

Вирішили: обрати секретарем робочої групи, відповідальним за ведення протоколів і комунікацію з  громадськістю, Поплавську О.А.

Слухали: Поплавську О.А., яка сказала, що для ефективності і результативності засідання робочої групи потрібно окреслити коло питань, які розглядатимуться. Запропонувала на поточному засіданні розглянути питання :

                                Порядок денний.

1.  Терміни громадського обговорення і діяльності робочої групи.

2. Розгляд проектів з урахуванням:

-доцільності, мети, ідеї;

-архітектурної ситуації;

-змісту художньо-монументальної композиції;

-кольористики;

-форми;

-обємності скульптур;

-матеріалу;

-вимог до авторства;

-кошторису.

3. Різне.

Виступили: Лагода С.І. , яка підтримала такий порядок денний засідання робочої групи і запропонувала поставити його на голосування.

Голосували:

Присутні:10                                     За:-10

Голосували: 10                                Проти:0    

Не голосували: 0                             Утримався: 0

Вирішили: затвердити запропонований порядок денний.

І.  Терміни громадського обговорення і діяльності робочої групи.

Слухали: Поплавську О. А., яка  звернула увагу, що обговорення цих проектів (саме ЦИХ)триває від 01.03.2023року, тобто майже 3 місяці. Це дає підстави стверджувати, що обговорення відбувалось достатньо довгий період, було гострим, але за цей час було почуто всі думки. Нова робоча група створена з 11.05.2023року. Місяць часу буде цілком достатнім терміном для  її роботи.

Виступили: Мартиняк Л.В., яка підтримала ініціативу встановити крайній термін громадського обговорення і діяльності робочої групи—11.06.2023року. Запропоновано поставити це питання на голосування.

Голосували:

 Присутні: 10                                                За: 10

 Голосували: 10                                            Проти:0

 Не  голосували: 0                                        Утримався: 0

Вирішили: встановити крайній термін громадського обговорення і діяльності робочої групи—11.06.2023року.

ІІ. Розгляд проектів.

 Слухали: Ковальчука Ю.В.,який представив авторку поданих проектів. Підкреслив, що наша громада має унікальний мистецький потенціал—свого талановитого і відомого скульптора. Тому було запропоновано скористатися цим і створити амбітний скульптурний комплекс.

   Дацюк І.Є. є нашою землячкою, народилася і проживає в с. Затурці. Сотня її мистецьких робіт в Україні і закордоном принесли не лише особисту славу їй, але роблять відомою і її малу батьківщину—наше село. Ірина Євгенівна є авторкою пам’ятника В.Липинському  , меморіальної дошки Галшці Гулевичівні—уродженцям нашого села , визначним постатям української національної історії.

 Виступили: Поплавська О.А., яка зазначила, що протягом попередніх 2 з половиною місяців до співпраці по виготовленню пам’ятного знаку публічно запрошувались авторські творчі колективи( скульптори і виконавці) зі своїми проектами і кошторисами. Зголосилася лише Ірина Євгенівна зі своїми 4-ма проектами. Тож доцільно було б приступити до розгляду цих робіт, з урахуванням вимог, що ставились до проектів, і надати слово авторці.

 Дацюк І.Є. ,яка розповіла, що ідею свого авторського  проекту вона сформулювала, як «Слава України—в єднанні поколінь». Його  доцільність полягає у вшануванні пам’яті Героїв, утвердженні пафосу Перемоги, вихованні патріотизму. В час воєнного лихоліття мистецтво повинне бути теж зброєю: сприяти вірі  у Перемогу,вселяти оптиміз і впевненість у нездоланності нашого народу(мета). Даний пам’ятний знак має  бути центральним об’єктом Алеї Героїв перед адмінбудівлею сільської ради с. Затурці серед інформативних стел з портретами наших полеглих Героїв –земляків(архітектурна ситуація). Складатиметься він з гранітної стели у вигляді(або/або)

1)червоно-чорного стягу;

2)тризубу;

3)трьох прямокутних стел;

4)образу України-матері

розміром 3х3х0,15м (форми).

Основу памятного знаку становлять 5 фігур захисників різних епох, створених зі світлого мармуру (висота2.2 м).

Композиція побудована  за принципом класичного фронтального двопланового скульптурного горельєфного розташування фігур, що підкреслює ідею єднання і нерозривного історичного зв’язку борців за Українську Державність усіх епох .

 У центральній скульптурі втілено образ сучасного воїна-захисник—відважного охоронця нашого сьогодення. Того, хто наближає нашу Перемогу, вірить у майбутнє і береже історичну спадщину поколінь. Поруч із ним—постаті давнього воїна, козака, повстанця, цивільного, що уособлює збірний образ майданівця, волонтера, медика, чий внесок у Перемогу сьогодні є безцінним (зміст художньо-монументальної композиції).

Скульптури зі світлого мармуру розташовуються на тлі червоно-чорної стели, бо таке поєднання кольорів є традиційним для нашого народу: кольори національної вишиванки; землі і крові; прапору національно-визвольної боротьби козацтва, УПА і сучасного воїнства (кольористика).

  З метою економії матеріалу і коштів запропоновано неповний обєм скульптур. Але товщина стели доповнюватиме скульптуру і надаватиме монументу опірності і міцності, забезпечуючи функцію взаємопідтримки(об’ємність).

Оскільки вимогою до матеріалів є якість, міцність і довговічність, то запропоновано використати граніт і мармур (матеріали).

Вартість 3 рівноцінних проектів становитиме 700тис. грн.:

вартість 5-ти горельєфних скульптур – 10тис.$;

вартість стели—105тис. грн.;

вартість роботи скульптора—200тис. грн..

Вартість проекту зі стелою у формі України-матері—900тис. грн. тому, що центральна скульптура сучасного воїна—обємна (кошторис).

Поплавську О. А. , яка сказала, що , на її погляд, роботи Ірини Євгенівни повністю розкривають головну концепцію  майбутнього меморіального комплексу –звитяга нашого народу та єдність поколінь борців, творців та захисників України. Враховано усі попередні зауваження і пропозиції.

  Громада потребує сакрального центру національно-патріотичного і державницького виховання молоді і дорослих. Це має бути місце пам’яті, місце слави, місце гордості,  місце Перемоги. Місце, де вшановуватиметься світла пам’ять полеглих; куди приходитимуть наші воїни-захисники, їх родини, гості;звідки починатимуть свій життєвий шлях молоді подружжя і новонароджені; місце, де об’єднуватиметься громада.

Гасичак В.І., яка запропонувала для уникнення стереотипів і асоціацій із «совдеіпєю» проголосувати за проект зі стелою у формі тризубу.

Ковальчука Ю. В.,який  теж підтримав пропозицію

 Гасичак В.І., хоча попереднім його фаворитом був фон у формі 3-х прямокутних стел.

 Дудечка В.Ф., який закликав прислухатися до відчуттів і думок молоді, адже за ними—майбутнє. У проекті зі стелою у формі тризубу ще більш рельєфно підкреслюється ідея Української Державності. Тож запропонував підтримати саме цей проект.

 Мартиняк Л.В.,яка запропонувала поставити на голосування проекти  памятного знаку  Борцям за Україну.

 Голосували:

1. Проект зі стелою у формі стягу.

Присутні:10                                       За: 0

Голосували:10                                   Проти:0

Не голосували: 0                               Утримався:0

2. Проект зі стелою у формі тризубу.

Присутні: 10                                        За: 10   

Голосували: 10                                    Проти: 0                                   

Не голосували: 0                                 Утримався:0

3. Проект зі стелою у формі 3-х прямокутних стел.

Присутні: 10                                        За:0

Голосували: 10                                    Проти:0

Не голосували: 0                                 Утримався:0

4. Проект зі стелою у формі образу України-матері.

Присутні: 10                                         За:0

Голосували:10                                      Проти:0

Не голосували: 0                                  Утримався:0

Вирішили: затвердити проект памятного знаку Борцям за Україну  зі стелою у формі тризубу.

ІІІ. Різне.

Слухали: Дудечка В.Ф.,який представив присутнім гостя,Гиця Ярослава Григоровича,-- депутата Володимирської районної ради, талановитого поета, батька воїна, який зараз захищає Україну від ненависного ворога.

З першого дня повномасштабного вторгнення рашистів, переважно вночі, коли думки не дають заснути, слова складаються в римовані рядки. І у кожному рядку—біль за смерть і руїну, ненависть до ворога.

 Виступили: Гиць Я. Г., який розповів про мету свого приїзду—презентація авторської збірки поезій і збір коштів для лікування важкопораненого воїна з с. Старий Загорів. Ярослав Григорович тепло відгукнувся і схвально відреагував на ініціативу голови Затурцівської територіальної громади створити Алею Героїв і встановити памятний знак Борцям за Україну. Побажав усім успішної реалізації проекту.

Поплавську О.А., яка вказала членам робочої групи, що вчинок  Ярослава Григоровича мав би стати прикладом того, як йти до мети і що для цього робити. Запропонувала при зборі коштів для створення памятного знаку Борцям за Україну організувати і у громаді культурно-мистецькі заходи.

 Ковальчука Ю.В,який розповів, що громада має позитивний досвід у проведенні таких  заходів і зборі коштів на потреби ЗСУ. Висловив впевненість , що і надалі будуть організовуватися подібні заходи, кошти від яких спрямовуватимуться і на створення пам’ятного знаку Борцям за Україну.

 

Голова засідання:                                  Ковальчук Ю.В.

 

Секретар засідання:                              Поплавська О.А.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь