Щодо ситуації із захворюваністю свиней на території громади

Дата: 14.08.2020 16:20

Сьогодні 14.08.2020 року у приміщенні Затурцівської сільської ради відбулася нарада щодо епізотичної ситуації на території громади, що склалася після випадку публікування статті "Про захворюваність свиней на території Затурцівської ОТГ".

На нараді були присутні :

- Тимофіюк Анатолій Степанович, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного Управління Держпродспоживслужби у Волинській області

- Костючко Микола Федорович, начальник Локачинського районного управління Головного Управління Держпродспоживслужби у Волинській області

- керівник СНВК "Правда" с.Затурці

- керівник "Агротем" с.Холопичі

- власники приватних домогосподарств

- заступник голови сільської ради Демидюк Василь Ілліч

- секретар сільської ради Гаврилюк Надія Олексіївна.

На даній нараді було розглянуто питання щодо виявленого випадку захворювання свиней в с.Зубильне Затурцівської ОТГ Локачинського району. Розглянувши Звіт про результати дослідження патологічного/біологічного матеріалу/об'єктів навколишнього середовища, а саме паталогічного матеріалу від загинувшого в с.Зубильне кабана було встановлено,  що ДНК вірусу Африканської чуми свиней НЕ ВИЯВЛЕНО.

Виходячи з вищевказаного, випадок захворюваності на Африканську чуму не підтвердився.

За результатами наради було встановлено :

1.Посилити роботу з проведення протиепізотичних заходів особливо небезпечних інфекційних хвороб, зокрема АЧС.

2.Посилити контроль за переміщенням живих свиней та продукції з них на території області. Не допускати переміщення живих тварин без ветеринарних документів.

3.Проводити роз'яснювальну роботу серед населення, власників тварин, користувачів мисливських угідь про небезпеку АЧС та заходи біозахисту приватних господарств громадян, підприємств, діяльність яких пов'язана з обігом свиней.

4.Забезпечити належний контроль за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог суб'єктами господарювання, діяльність яких пов'язана з забоєм свиней, переробкою, виробництвом продукції з них та реалізації її на агропродовольчому ринку незалежно від форм власності.

Для інформації: