Затурцівська сільська рада https://zaturcivska-gromada.gov.ua

Шановні громадяни!

Дата: 05.11.2021 16:38

Через зниження температури значно зростає кількість пожеж, що виникають через несправності пічного опалення та використання саморобних електронагрівальних приладів та перевантаження електромережі.

Станом на 4 листопада в межах області трапилось уже 976  пожеж, а у вогні загинуло 38 Волинян, у Володимир-Волинському районі 173 пожежі та 3 людей загинуло.

Зокрема,12 вересня орієнтовно о 23 год. 00 хв. у Володимир-Волинському районі с.Бобичі виникла пожежа в житловому будинку.  На місці пожежі було виявлено тіло власниці будинку. Причина пожежі – встановлюється.

21 жовтня виникла пожежа в житловому будинку дачного масиву «Сонячний» в с.Горичів Володимир-Волинського району. На місці пожежі було виявлено тіло власника будинку. Ймовірна причина пожежі – необережність під час куріння власника будинку

Більшість пожеж, а відтак і трагічних випадків, виникає через необережність громадян при курінні в нетверезому стані та короткого замикання електромережі! Найчастіше це трапляється із людьми похилого віку, які живуть самотньо. Справа в тому, що вони не завжди спроможні перевірити стан печі та димарів на початку опалювального сезону і миттєво зреагувати на проблему.

Аби вберегти свою оселю від вогню та запобігти непоправному, Володимир-Волинське РУ ГУ ДСНС України у Волинській області нагадує громадянам основні правила пожежної безпеки у побуті:

• Палити у ліжку – небезпечно;
  • Не залишайте біля працюючих електроприладів легкозаймистих предметів;
  • Не залишайте печі, що топляться, без догляду та не доручайте нагляд за ними дітям;
  • Не користуйтеся електроприладами з пошкодженою ізоляцією;
  • Намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності;
  • Перед початком ,а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі хоча б один раз на два місяці, щоб не сталось її займання;
  • Біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м; не користуйтесь печами й осередками вогню, які мають тріщини;
  •  Не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо

Пам’ятайте, що Ваша безпека залежить від  Вас!