Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Дата: 14.12.2023 16:17

5 квітня 2017 року урядом була затверджена постанова № 268, що регламентує Порядок надання дитині статусу постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Після повномасштабного вторгнення рф на територію України до документа цьогоріч у червні були внесені зміни.

Для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів необхідно звернутися законному представнику дитини (батьки, особи, які їх замінюють) до служби у справах дітей Затурцівської сільської ради із заявою та необхідними документами. Дитина може самостійно звернутися із заявою та подати документи до служби у справах дітей, за умови досягнення нею 14 років. Із заявою про отримання статусу законному представнику або дитині, яка досягла 14 років необхідно зібрати та подати відповідні документи:

• копія свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
  • копія документа, що посвідчує особу заявника, документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини, або родинні стосунки між дитиною та заявником;
  • копія посвідчення з написом «Посвідчення члена сім’ї загиблого для дитини, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • копія свідоцтва про смерть та копія документа, що підтверджує загибель особи внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів або копія документа, що підтверджує смерть особи внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отримани внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, у разі загибелі батьків дитини або одного з них із числа цивільних осіб;
  • копію довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи або документа, що підтверджує проживання/перебування дитини у населеному пункті, що знаходиться на території ведення воєнних дій.
  • висновок оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах, підготовлений фахівцем із соціальної роботи.

Діти, батьки  яких  загинули на території проведення збройних конфліктів та померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих у період здійснення воєнних дій та збройних конфліктів, а також діти внутрішньо переміщені, тимчасово окуповані, що залишили своє місце проживання/перебування з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту ввжаються такими, що зазнали психологічного насильства та психологічного страждання що не потребує доведення та мають право для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.